امروز چهارشنبه - 5 اردیبهشت 1397
 • چکش‌کاری صنایع اولویت‌دار
  دولت و بخش خصوصی برای اجرای ماده ۴۶ برنامه ششم رایزنی می‌کنند
  چکش‌کاری صنایع اولویت‌دار

  بیش از هفت ماه از مهلت پیش‌بینی شده در قانون برنامه ششم توسعه برای ارائه فهرست اولویت‌های صنعتی (با اولویت صنایع معدنی) می‌گذرد، اما هنوز خبری از لیست صنایع اولویت‌دار نیست.

  1397/02/05
  بیشتر
 • دلایل پذیرش سنگ‌آهن در بورس کالا
  مدیرعامل بورس کالا تشریح کرد
  دلایل پذیرش سنگ‌آهن در بورس کالا

  پذیرش کنسانتره سنگ‌آهن در بورس کالا با هدف جذب سرمایه‌گذار جدید در این حوزه برای افزایش حجم تولید این محصول انجام شده است.حامد سلطانی‌نژاد، مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه «سنا»، درخصوص سرنوشت معامله کنسانتره سنگ‌آهن در بورس کالا گفت: در سال گذشته سنگ‌آهن در بورس کالا مورد پذیرش قرار گرفت، اما هنوز این محصول در بورس کالا معامله نشده است.

  1397/02/05
  بیشتر
 • ایران در اردیبهشت میزبان «بی‌اچ‌پی» و‌ «ریوتینتو» است
  هادی گلزار، عضو هیات مدیره انجمن سنگ آهن ایران:
  ایران در اردیبهشت میزبان «بی‌اچ‌پی» و‌ «ریوتینتو» است

  عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: با توجه به میزان ذخایر سنگ آهن ایران، شرکت های خارجی بسیاری برای حضور در همایش سنگ آهن اظهار تمایل کرده اند.;

  1397/02/04
  بیشتر
 • سیاسی راد از ایمیدرو خداحافظی کرد
  سیاسی راد از ایمیدرو خداحافظی کرد

  مدیریت آموزش و پژوهش و فناوری سازمان ایمیدرو ضمن بازخرید خود از این سمت، از مجموعه این سازمان خداحافظی کرد.;

  1397/02/04
  بیشتر
 • فراز و فرود تولید و نوسان بازار سنگ‌آهن
  نوسان قیمت‌ها تاثیر خود را بر بازار مواد اولیه فولادی برجای گذاشت
  فراز و فرود تولید و نوسان بازار سنگ‌آهن

  قیمت‌های جهانی سنگ‌آهن در روزهای اخیر جذابیت چندانی را نشان نمی‌دهد و همین نکته تاکنون موجب شده تا از یکسو حجم تولید به آرامی کاهش یابد و از سوی دیگر برخی تولیدکنندکان بزرگ نیز هم برای حفظ حاشیه سود و هم برای حمایت از بازار از برخی برنامه‌های بلندپروازانه خود فاصله بگیرند. این شرایط اگرچه فراگیر نیست ولی می‌تواند از قیمت‌های بازار حمایت کند.

  1397/02/04
  بیشتر
 • ارزیابی IMF از کاهش اشتغال صنعتی
  ارزیابی IMF از کاهش اشتغال صنعتی

  آیا کاهش اشتغال صنعتی و افزایش اشتغال بخش خدمات نگران‌کننده است؟ نتایج مطالعه اخیر صندوق بین‌المللی پول نشان‌دهنده آن است که در صورت اعمال سیاست‌های صحیح، این چرخش لزوما به رشد اقتصادی آسیب نرسانده و به معنی افزایش نابرابری نخواهد بود. ارزیابی‌های صورت‌گرفته نشان‌دهنده آن است که تعداد شاغلان بخش صنعت در برخی از کشورهای جهان در حال کاهش است.

  1397/02/04
  بیشتر
 • دوره آموزشی قوانین و مقررات امور گمرکی و ترخیص کالا
  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار می‌کند
  دوره آموزشی قوانین و مقررات امور گمرکی و ترخیص کالا

  موسسه آموزش و توسعه منابع انسانی اتاق بازرگانی تهران یه دوره آموزشی با عنوان «قوانین و مقررات امور گمرکی و ترخیص کالا» ویژه بازرگانان برگزار می‌کند.

  1397/02/03
  بیشتر
 • حفظ محیط زیست با استفاده از فناوری‌های روز
  رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس گفت:
  حفظ محیط زیست با استفاده از فناوری‌های روز

  رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربه معدن‌کاری در کشور استرالیا، گفت: در کشور نیز لازم است تا با استفاده از فناوری‌ها، به سمت حفظ محیط زیست کشور گام برداریم.;

  1397/02/03
  بیشتر
 • ایران سومین کشور در معرض مخاطرات زمین‌شناسی دنیا
  ایران سومین کشور در معرض مخاطرات زمین‌شناسی دنیا

  رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشاف معدنی با تاکید بر اینکه ایران به دلیل دارابودن مخاطراتی چون زمین‌لغزش،‌ زلزله، خشکسالی و ریزگردها سومین کشور در معرض مخاطرات زمین‌شناسی در دنیا است، گفت: ایران با دارا بودن یک درصد خشکی‌های زمین، یک درصد جمعیت زمین و سه درصد منابع آب دنیا دارای تنش آبی است که باید برنامه‌ریزی‌هایی برای استفاده از آب‌های مرزی شیرین صورت گیرد.;

  1397/02/03
  بیشتر
 • نقشه راه تجاری کوچک‌ها
  در نشست مشترک سازمان توسعه تجارت و شهرک‌های صنعتی بررسی شد
  نقشه راه تجاری کوچک‌ها

  برنامه صنایع کوچک و متوسط (SME)ها در سه سال باقی مانده از برنامه ششم توسعه صنعتی و سال جاری از سوی متولیان این بخش تشریح شد. براساس هدف‌گذاری صورت گرفته «توسعه ۵۴ خوشه کسب و کار روستایی طی برنامه ششم توسعه، تعیین بازارهای هدف، شناسایی ابعاد مختلف بازارهای صادراتی و برنامه‌ریزی برای یکپارچه‌سازی خدمات مورد نیاز صادرات و...» از جمله برنامه‌‌های مهم صنایع کوچک و متوسط در برنامه ششم توسعه صنعتی به شمار می رود که از سوی متولیان واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در دستور کار قرار گرفته است.

  1397/02/02
  بیشتر