امروز پنجشنبه - 31 خرداد 1397
گالری
قیمت سنگ آهن آرشیو
عنوانعیارCFRFOB
مگنتیت ریزدانه6047.170.00
 • وزیر صمت می تواند موضوع عوارض را مسکوت نگه دارد

  وزیر صمت می تواند موضوع عوارض را مسکوت نگه دارد

  رییس انجمن سنگ آهن ایران معتقد است وزیر صنعت، معدن و تجارت می تواند موضوع وضع عوارض بر صادرات سنگ آهن را تا اطلاع ثانوی مسکوت نگه دارد. جزییات خبر

  1397/03/30
 • معادن زیر تیغ عوارض

  معادن زیر تیغ عوارض

  با نگاهی به شرایط عمومی اقتصاد و حوزه اقتصاد سیاسی ایران باید گفت مهم‌ترین‌ نگرانی کنونی که کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کند بروز یک تحریم جدید از سوی آمریکا است که تمام جوانب اقتصادی ایران را تحت تاثیر قرار خواهد داد که در این گزارش سعی نداریم به ابعاد این موضوع بپردازیم، بلکه آنچه در این گزارش حائز اهمیت است تصمیم‌گیری دولت برای مبارزه با این تحریم‌ها است.جزییات خبر

  1397/03/27
 • همیشه راه های تنبیهی را انتخاب می کنیم

  همیشه راه های تنبیهی را انتخاب می کنیم

  رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: با وضع عوارض صادراتی به طور حتم بیشترین ضربه به معادن کوچک مقیاس و متوسط خواهد خورد. چراکه ما می توانستیم با روشی بهتر از وضع عوارض تکمیل زنجیره ارزش را در کشور اجرایی کنیم. جزییات خبر

  1397/03/24
 • عوارض صادراتی معادن کوچک را تعطیل می‌کند

  عوارض صادراتی معادن کوچک را تعطیل می‌کند

  عضو انجمن سنگ آهن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران درباره وضع عوارض صادراتی برای سنگ آهن گفت: در زمان های گذشته، معادن کوچک و متوسط مورد حمایت دولت نبودند و معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در ۳ سال گذشته بارها گفته است در صورتى که این معادن دارای صرفه اقتصادی نباشند در نهایت تعطیل خواهند شد. جزییات خبر

  1397/03/23
 • سامانه نیما به ضرر تولیدکنندگان است

  سامانه نیما به ضرر تولیدکنندگان است

  رییس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران گفت: با وجود آمدن سامانه نیما، باید بگوییم که تامین مواداولیه و هزینه‌های تولیدکنندگان با دلار آزاد انجام می شود. جزییات خبر

  1397/03/20
 • اکبریان در گفت و گو با «عصر معدن»:
  وزیر صمت می تواند موضوع عوارض را مسکوت نگه دارد

  رییس انجمن سنگ آهن ایران معتقد است وزیر صنعت، معدن و تجارت می تواند موضوع وضع عوارض بر صادرات سنگ آهن را تا اطلاع ثانوی مسکوت نگه دارد.

  1397/03/30
  بیشتر
 • صادرات گاز به عمان صنعت فولاد کشور را تهدید می‌کند

  یکی از مشکلات در کشور ما نبود هماهنگی لازم میان بخش‌های مختلف و عدم توجه به اولویت‌ها در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی است که نمونه بارز آن را در تصمیم برای صادرات گاز به عمان می‌بینیم.

  1397/03/29
  بیشتر
 • فعالان عرصه سنگ‌آهن در حوزه صادرات از وضع عوارض گلایه می‌کنند
  «خودتحریمی» صادرکنندگان سنگ‌آهن

  به اعتقاد کارشناسان، اخذ عوارض از صادرات سنگ‌آهن نتیجه‌ای جز تضعیف بیش از گذشته سنگ‌آهنی‌ها به ویژه شرکت‌های کوچک و متوسط بخش‌خصوصی ندارد.

  1397/03/28
  بیشتر
 • «دنیای اقتصاد» وضع عوارض بر صادرات مواد معدنی را بررسی می‌کند
  معادن زیر تیغ عوارض

  با نگاهی به شرایط عمومی اقتصاد و حوزه اقتصاد سیاسی ایران باید گفت مهم‌ترین‌ نگرانی کنونی که کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کند بروز یک تحریم جدید از سوی آمریکا است که تمام جوانب اقتصادی ایران را تحت تاثیر قرار خواهد داد که در این گزارش سعی نداریم به ابعاد این موضوع بپردازیم، بلکه آنچه در این گزارش حائز اهمیت است تصمیم‌گیری دولت برای مبارزه با این تحریم‌ها است.

  1397/03/27
  بیشتر
 • رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران:
  همیشه راه های تنبیهی را انتخاب می کنیم

  رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: با وضع عوارض صادراتی به طور حتم بیشترین ضربه به معادن کوچک مقیاس و متوسط خواهد خورد. چراکه ما می توانستیم با روشی بهتر از وضع عوارض تکمیل زنجیره ارزش را در کشور اجرایی کنیم.

  1397/03/24
  بیشتر
 • عوارض صادراتی معادن کوچک را تعطیل می‌کند

  عضو انجمن سنگ آهن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران درباره وضع عوارض صادراتی برای سنگ آهن گفت: در زمان های گذشته، معادن کوچک و متوسط مورد حمایت دولت نبودند و معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در ۳ سال گذشته بارها گفته است در صورتى که این معادن دارای صرفه اقتصادی نباشند در نهایت تعطیل خواهند شد.

  1397/03/23
  بیشتر
 • تصویب بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 97

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تصویب بسته حمایت از صادرات غیر نفتی گام مهمی در جهت اجرایی کردن برنامه‌های دولت با هدف تحقق اهداف از پیش تعیین شده در قانون برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر افزایش 21 درصدی سالیانه صادرات است.

  1397/03/30
  بیشتر
 • کرباسیان در جلسه پایش طرح‌های زنجیره فولاد اعلام کرد:
  تولید 55 میلیون تن فولاد با رویکرد همگرایی دولت و بخش خصوصی

  رئیس هیات عامل ایمیدرو در جلسه پایش طرح‌های زنجیره فولاد کشور اعلام کرد: راه‌اندازی و پیشرفت طرح‌های نیمه‌تمام با رویکرد همگرایی و هم‌افزایی دولت و بخش خصوصی محقق شده است.

  1397/03/28
  بیشتر
 • تشریح عوارض پلکانی صادرات مواد خام معدنی

  با تصمیم شورای‌عالی اقتصاد، وضع عوارض بر صادرات تمام مواد معدنی خام تصویب شد که از سال ۹۷ عملیاتی می‌شود. وضع عوارض بر مواد خام معدنی از گذشته وجود داشت و دولت مجوز داشت که بر صادرات تمام مواد خام معدنی عوارض وضع کند.

  1397/03/24
  بیشتر
 • بازوی پژوهشی مجلس بررسی کرد
  نقصان نسخه اولیه توسعه معدن

  پیش‌نویس نقشه راه معدن و صنایع معدنی تا افق ۱۴۰۰ چه نقصان‌هایی دارد؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد نبود استراتژی جامع در بخش معدن و صنایع معدنی و تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای و غیرکارشناسی در دوره‌های مختلف موجب توسعه غیرمتوازن و بعضا رکود در این بخش شده است.

  1397/03/23
  بیشتر
 • قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید و معاون طرح و برنامه:
  طرح تکمیل زنجیره صنایع معدنی کشور اجرا می‌شود

  قائم مقام وزیر در امور تولید و معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود ظرفیت خوب معدنی در برخی مناطق، گفت: طرح تکمیل زنجیره صنایع معدنی در سال جاری در کشور اجرا می‌شود.

  1397/03/21
  بیشتر
 • سیاست دولت، تکمیل زنجیره فولاد است

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه معدنی کشور تکمیل زنجیره فولاد است و در سالهای گذشته جداشدن این زنجیره موجب افت تولید کشور شده بود.

  1397/03/21
  بیشتر
 • کیوان جعفری طهرانی:
  تغییر بازی چین در زمین سنگ‌آهن

  بازار جهانی سنگ‌آهن با محوریت چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده و تولیدکننده این کالای استراتژیک در هفته‌های گذشته دستخوش بازی‌ها و معادلات سیاسی شده است.‌ این بازیها با نقش‌آفرینی اصلی آمریکا به‌عنوان عامل ردیف اول در حالی در عرصه بین‌المللی تاثیرگذار شده که بار دیگر این پیام را به بازارهای مواد معدنی با محوریت سنگ‌آهن و زغال‌سنگ اعلام می‌کند که قدرت سیاسی به مراتب می‌تواند بیش از قدرت تجاری اثرگذار باشد.

  1397/03/22
  بیشتر
 • وزیر صنعت در نامه‌ای به رئیس کل بانک‌مرکزی اعلام کرد
  متعهدان ارزی به سامانه «نیما»

  فهرست اقلامی که صادرکنندگان آن ملزم به واریز ارز صادراتی به سامانه نیما هستند، طی نامه‌ای از طرف محمد شریعتمداری به رئیس‌کل بانک‌مرکزی اعلام شد. پس از تغییر سیاست ارزی دولت در اوایل سال ۹۷، صادرکنندگان در بخشنامه‌ای ملزم به بازچرخانی ارز صادراتی به چرخه اقتصاد شدند.

  1397/03/22
  بیشتر
 • هزینه کالاهای صادراتی افزایش یافته است
  دستورالعمل های ارزی و سردرگمی صادرات

  صادرکنندگان در حال حاضر معتقدند که صادرات با شرایط کنونی و دستورالعمل تعیین شده است از سوی دولت سودی برای آن ها ندارد و بیشتر زیان است

  1397/03/20
  بیشتر
 • پیمانکاران سرمایه گذاران ثانویه معدن هستند

  شهرام شریعتی عضو هیات مدیره خانه اقتصاد ایران در یادداشتی برای پایگاه خبری «عصر معدن» نوشت:

  1397/03/13
  بیشتر
 • 10 پیشنهاد مرکز پژوهش‌ها برای مدیریت وضعیت متلاطم بازار ارز
  تغییر در اکوسیستم انتقال ارز، اجرای پیمان های پولی و جایگزین کردن سوئیفت در دستور کار قرار بگیرد

  مرکز پژوهش های مجلس ضمن تبیین عوامل تلاطم بازار ارز و انتقاد از برخی اقدامات دولت برای مدیریت این بحران، بر ضرورت تغییر در اکوسیستم انتقال ارز، اجرای پیمان های پولی و استفاده از پیام‌رسان های مالی جایگزین سوئیفت تاکید کرد.

  1397/03/08
  بیشتر
 • استاد دانشگاه علامه طباطبایی:
  افزایش نرخ ارز کمکی به صادرات نمی‌کند

  استاد دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه افزایش نرخ ارز کمکی به صادرات نمی‌کند، گفت: وقتی تولید وجود نداشته باشد، افزایش نرخ ارز کمکی به صادرات نخواهد کرد، زیرا محصولی برای صادرات وجود ندارد.

  1397/03/08
  بیشتر
 • ریوتینتو اولین معدن مکانیزه جهان را راه اندازی می کند

  ریو تینتو در سال ۲۰۱۹ شروع به ساخت معدن سنگ‌آهن Koodaideri می‌کند.

  1397/03/29
  بیشتر
 • «پرو» پروژه‌های معدنی را به جوامع محلی تحمیل نمی‌کند

  رئیس‌جمهور جدید پرو روز چهارشنبه گفت: پروژه‌های معدن‌کاری را در جوامع محلی تحمیل نخواهد کرد، اما به دنبال ترویج سرمایه‌گذاری‌های معدنی است تا از افزایش قیمت مواد معدنی بهره‌مند شود.;

  1397/02/01
  بیشتر
 • در گفت‌وگو با رئیس انجمن سنگ‌آهن بررسی شد
  خطاهای دولتی در بخش معدن ایران

  یکی از سندها و برنامه‌های اقتصادی مهمی که در کنار برنامه‌های مختلف جامع فولادی همچون «افق ۱۴۰۴» یا «برنامه ششم توسعه»، وجود دارد، «سند اقتصاد مقاومتی» است. این برنامه و سند مهم که در ادبیات و گفتمان دولتمردان و بخش خصوصی بارها به آن اشاره شده و می‌شود و همه این دو طیف ملزم به اجرای بندهای مختلف آن در صنایع مختلف هستند همواره از سوی بخش خصوصی مورد پرسش‌های مختلف قرار گرفته است.

  1396/12/22
  بیشتر
 • بررسی تولید سنگ آهن در ترکیه
  معادن کم‌عیار، عامل کاهش تولید سنگ آهن ترکیه

  به دلیل افزایش سهم روش غیر مستقیم فولادسازی ترکیه، نیاز این کشور به سنگ آهن افزایش خواهد یافت و با توجه به اینکه معادن این کشور اغلب از نوع کم‌عیار هستند، این به معنای واردات بیشتر سنگ آهن خواهد بود.

  1396/12/22
  بیشتر
 • تحلیلگران جهانی برای سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی کردند
  آینده روشن برای معادن دنیا

  سال گذشته بعد از یک دوره نسبتا طولانی مدت افت قیمتی در بازارهای محصولات معدنی روند حرکتی این بازارها معکوس شد و رشد قیمت‌ها این بار با سرعتی بیشتر جایگزین دوره استراحت معاملاتی در این بازارها شد که متخصصان اقتصادی رشد تقاضا در چین و چند کشور نوظهور دنیا را عامل اصلی این رشد قیمتی می‌دانند.

  1396/12/16
  بیشتر
 • چالش افزایش نرخ انرژی، دستمزد و کاهش بهای مواد معدنی
  غول‌های معدنی از افر یقای جنوبی خارج می‌شوند

  اتاق معادن افریقای جنوبی از کاهش سرمایه‌گذاری و حتی احتمال خروج شرکت‌های معدنی از این کشور خبر می‌دهد، این در حالی است که افریقای جنوبی تاکنون موفقیت‌های چشمگیری در جذب غول‌های معدنی داشته است، اما در ظاهر، نبود ثبات سیاسی، مانع ادامه فعالیت شرکت‌ها شده و آنها در اقدامی اعتصاب‌گونه، تصمیم به کاهش یا قطع سرمایه‌گذاری دارند.

  1396/11/21
  بیشتر